Pierwsza autorska płyta Roberta Kubiszyna.
Wszystkie kompozycje, które znajdują się na nowym “krążku” są dziełem autora.
 Ten audiofilski i wyjątkowy projekt skupia muzyków z tzw.ekstraklasy polskiego i światowego jazzu. Tworzą oni niepowtarzalny team, nadając muzyce wyjątkowy „ kolor”:
Mino Cinelu, Krzysztof Herdzin, Anna Maria Jopek, Gregoire Maret , 
Robert Majewski, Tim Miller, Henryk Miśkiewicz, Marek Napiórkowski, 
Adam Pierończyk, Grzegorz Turnau, Michał Dąbrówka, 
Cezary Konrad,Robert Luty…
Wydawcą i współproducentem płyty jest Proa Records – audiofilska 
firma fonograficzna będąca nierozerwalną częścią ekskluzywnej manufaktury produkującej głośniki i kolumny głośnikowe znanej pod nazwą Proa Individual . Całość materiału weryfikowana była przy użyciu
monitorów odsłuchowych  Night de Luxe i stworzonych specjalnie na życzenie Roberta Kubiszyna potężnych kolumn masteringowych z serii Arek Pruszczyński Studio Series.
Proa Records & Universal Music ( współwydawca )
Premiera 05.11.2010

Dwa lata po premierze „Czasu kobiety” w Teatrze Starym w Lublinie, Anna Maria Jopek i Robert Kubiszyn przywołali wspomnienia współpracy z legendą polskiego teatru, Leszkiem Mądzikiem i nagrali muzykę, którą wtedy wykonywali na żywo, co noc na scenie.
„Sensualna, oryginalna, odważna” – tak mówiono o ciekawej narracji muzycznej towarzyszącej misterium teatru Mądzika z Jopek w głównej roli. Przez 40 minut występu na scenie nie pada ani jedno słowo. Jopek wypracowała język własnej wokalizy z ukłonem dla muzyki klasycznej i jazzu, ale przede wszystkim podporządkowany roli, której powierzył jej reżyser. „W 40 minut muszę zagrać i zaśpiewać całe swoje życie”- powiedziała AMJ – „to głębokie przeżycie, wymagające ode mnie wielkiej siły psychicznej”.
Muzyka „Czasu kobiety” to etiuda na wielkie przestrzenie i najprostsze, elementarne struktury takie, jak głos z akompaniamentem basu. Autorska praca Anny Marii Jopek i Roberta Kubiszyna, basisty z którym Jopek współpracuje od lat, jest w całości wykonana przez ów duet.
Universal Music Polska12.01.2018

Udział gościnny: